Vedete nějakou firmu a spadá pod Vás více lidí ? Určitě máte ve firmě plno neduhů, které by se dali vyřešit a opravit a mnoho věcí by šlo jednoduše dělat líp. Jenže, ne vždycky je úplně jednoduché v takovém systému najít chyby. Jak říkám, ne, že by tam nebyly ale prostě se nedají jen tak odhalit. Na první pohled se totiž může zdát, že všechno skvěle klape a funguje. Pokud by jste však provedli nějaký průzkum, velice rychle by jste zjistili, která část firmy, nebo kteří zaměstnanci třeba kazí firemní průměr. Na takovéto analýzy vznikají cele ERP systémy.
ERP systém je vlastně systém analýzy, který se provádí na firmách.

prace na analyze

Jak vybrat ERP systém se můžete dozvědět tady. Hodně lidí, kteří by Vám byli schopni nabídnout, nebo vlastně i vyvinout celý takovýto ERP systém by jednoduše vzali nějakou formu z minulé firmy a chtěli ji uplatnit na tu Vaši. Osobně si nemyslím, že jde z tohoto hlediska o nejlepší řešení, podle mě by se totiž ke každé firmě mělo přistupovat s velice individuálním přístupem. A to už z principu. Chcete-li totiž analyzovat nějakou firmu měli by jste analyzovat tu firmu, čímž chci říct, nemůžete přece podle stejného vzorce, ať už na minulých desíti firmách fungoval, nebo ne, analyzovat firmu, která se zabývá pečením pečiva, třeba rohlíků, které mají denní obrovskou spotřebu a zároveň pod stejným vzorcem analyzovat firmu, která se pro změnu zabývá třeba marketingem a reklamou.

sjednotit si veci

Vždyť už z principu by taková analýza nemohla fungovat. Pokud by fungovala znamená to, že buď neříká nic, a nebo alespoň nic důležitého a ten kdo říká, že funguje, je zjevně podvodník a o analýzách toho asi moc vědět nebude. Je potřeba si ustanovit jaké data vlastně hledáte a kdo Vám bude ty data sbírat. Některým firmám pro začátek stačí vzít si tužku a papír a zaznamenávat v podobě excelové tabulky.