Vzdělání je důležitá součást každého života a ne nadarmo se říká, že vědomosti nám nikdo nemůže vzít. Vzděláním samozřejmě rozumíme ve školském systému v rámci jak povinné, tak nepovinné docházky, ale vzděláváme se také celý život, čtením ale i zkušenostmi. Právě ona praxe nám do života přinese to nejcennější. Pokud tedy máte možnost, ať už při studiu nebo při zaměstnání vycestovat někam do zahraničí a vyzkoušet si přímo žít v jiné zemi a přitom pracovat či studovat, tak vám to přinese nejen spoustu zkušeností do života, ale i spoustu zážitků. Taková praxe či stáž v zahraničí se bude jistě vyjímat na vašem životopisu, ale pomůže vám v rozvoji cizího jazyka a naučí vás rozhodovat sami za sebe, jelikož v takové zemi se musíte naučit dorozumět, zařídit si přepravu a například i ubytování.

 

Studium

 

Různé takové praxe či stáže nabízejí i přímo školy v České republice, například i střední školy mívají v rámci Evropské unie pobyty v zahraničí pro studenty za minimální náklady. Studenti poté získávají v zemi práci v daném oboru a je jim po většinu zařízeno ubytování v místních rodinách, které jsou samozřejmě detailně vybírány. Vysoké školy takové stáže také poskytuji a jsou to dokonce stáže několika měsíční či dokonce roční, přičemž student studuje přímo své zapsané předměty na univerzitě v dané zemi, která s jeho domovskou úzce spolupracuje. Takový pobyt při studium vám jistě otevře dveře pro nové možnosti a člověk konečně vstoupí do světa dospělých, kdy musí vše zvládnout sám.

 

Knihovna

 

Dokonce i zaměstnavatelé umožňují nějaké to vzdělávání pro své zaměstnance v zahraničí či účast na některých konferencí. I taková zkušenost může být skvělá. Pokud tedy nemáte nějaké závazky, jistě se do toho pusťte po hlavě. Další zkušenosti do vašeho pracovního života určitě ocení každý zaměstnavatel a díky navázání kontaktu můžete získat i místo na lepší pozici.