Nepotřebujete tolik místa – podstatnou výhodou tohoto řešení schodiště je minimální požadavek na prostor, točité schody lze vystavět prakticky kdekoli, a to i uprostřed místnosti. Ostatně, tam kam se přímá schodiště nevejdou, anebo kde by byla jejich výstavba komplikovaná, tam jsou točité schody naopak ideálním řešením.

točité schodiště

Montáž trvá několik hodin – specializovaná firma si pouze zaměří terén a dohodne s vámi finální podobu schodiště a pak už jen čekáte, až bude výrobek připraven k montáži ve vašem domě. Samotná montáž nezabere více, jak několik hodin (pokud se nevyskytnou nějaké komplikace), takže se můžete ještě tentýž den po schodech procházet sem a tam.

Trénujte na nich koordinaci pohybů – vřetenová schodiště umožňují procvičovat orientaci v terénu a spolu s tím lépe zvládat pohyby celého těla, jak to dovedou například trampolíny. Máte pak doma perfektní prvek pro trénink pohybových dovedností, což prospěje zejména hůře pohyblivým seniorům a menším dětem.

Procvičíte svaly nohou včetně chodidel – po točitých schodech se mnohem lépe našlapuje bez obuvi, vzhledem k zužujícím se schodnicím, a to nám dává skvělou příležitost k posílení klenby chodidel, která nesmírně strádá při chůzi v obuvi. Je známo, že lidé, kteří chodí častěji naboso, zejména na vhodném povrchu, nemívají ochablé svalstvo chodidel a nemají také sklony k plochým nohám. A pokud chcete chodit doma v domácí obuvi, doporučujeme korkové pantofle s jedním páskem, jaké nosily zdravotní sestry za socialismu, ten jeden pásek nutí chodidlo zatínat svaly mnohem více, než v jiných přezůvkách.

točité schodiště připomíná DNA

Připomínají naši DNA – každé lidské tělo je kódováno jedinečnou DNA a vřetenová schodiště nám tento fakt podvědomě připomínají. Dávají nám na vědomí, že pokud dopřejeme našemu organismu vhodné podmínky k regeneraci buněk podle DNA, můžeme se dožívat i mnohem vyššího věku, a v plném zdraví.