Nedělají to jen rodiče, dělá to i stát, protože ví, že děti jsou jeho budoucnost. O tom, že tato někdy bývá žalostná zde diskutovat nebudeme, neb jsou to velmi smutné a nepříjemné záležitosti.

Jak jistě každý ví, rodičovská láska formuje nejen vztahy dětí a rodiny celkově, ale také celý postoj k životu. Proto je třeba se dětem důsledně věnovat. Ale pozor, zase se to nesmí zvrhnout v extrém, kterému říkáme opičí https://www.estheticon.cz/diskuze/zvetseni-rtu-kyselinou-hyaluronovou/boulicky-na-rtu-po-vyplni-kys-hyaluronovou-i172143 láska. To je hodně nebezpečná věc jak pro potomka, tak i pro rodiče a může to končit velmi špatně.

děvčátko

Jak je to s penězi a dětmi, to je na celou knihu a jistě ne na jednu. Dávat či nedávat dětem peníze? No, to je věc rodičů a já se k tomu vyjadřovat nebudu. Jen vzpomenu příhodu, kdy jistý chlapec chtěl, aby mu matka peníze dávala, stejně jako ty ostatní svým dětem. A on řekla že klidně. Klučina penízky dostal a když přišel ze školy, čekal na oběd. Maminka mu řekla, že to bude hned, ale že musí zaplatit. Stejně jako pak za další jídlo, za oblečení a tak dále. Chlapec pak již od matce nikdy žádné peníze nepožadoval.

Jsou však ještě i jiné peníze, a to peníze od státu. Ten poskytuje pro svou budoucí generaci příspěvek, který je určen právě pro děti. Bohužel je to silně zneužíváno rodiči hlavně v jistých skupinách, ale to zde nebudeme rozebírat. Prostě a jednoduše, každé dítě dostává od státu peníze. Rodiče jsou povinni tento obnos použít jen a jen pro něj. Pak už je lhostejno zda na školu, oděvy, nebo cokoli jiného pro dítě potřebného.

dítě

Také tyto peníze však nepřijdou samy od sebe a rodiče si o ně musí požádat. U nás celkem jednoduše, v zahraničí ovšem dosti složitě. Zdržují-li se v Německu, asi to nezvládnou napoprvé ani později sami. Těmto dávkám se zde říká kindergeld. A proto je zde pro rodiče pomoc, kde jim jeden člověk pomůže k jejich penězům. Vyplní všechny papíry a zařídí i celý zbytek. Což jistě všichni uvítají.