Také máte rádi teplo od nohou a chůzi po měkkoučkém povrchu koberců? Je to naprosto přirozené, neboť chodidla na jemné doteky velmi citlivě reagují a přináší nám pocit pohody. Podobně je tomu i při chůzi naboso v přírodě.

hračka na koberci

Výhody a nevýhody koberců

Kontakt se zemí – někteří lidé, kteří se zabývají ezoterikou, vám potvrdí, že planeta Země vyzařuje energii, která má elektrický náboj, podobně jako naše fyzická těla. Dříve lidé chodili více naboso, pohybovali se takto hlavně venku a byli se zemí více v přirozeném kontaktu, což posilovalo imunitní systém a podporovalo přirozené pochody v lidském těle. Dnes přebýváme v prostorách poměrně daleko od zemského povrchu a tak ať už si zvolíme jakýkoli povrch podlahy, není to úplně ideální a měli bychom hledět hlavně na pohodlí.

vysavač na koberci

Žádný povrch podlahy vás důkladně neuzemní, ať je to dřevo, keramická dlažba, vinyl nebo plovoucí podlaha, stejně tak i koberec. Jenže koberce jsou alespoň měkké a teplé, příjemné na dotek a chodit doma bychom měli hlavně naboso nebo v ponožkách bez obuvi a dopřát chodidlům přirozený komfort.

K uzemňování slouží různé pomůcky, jako zemnící kolíky, kovové předměty zapojitelné do dobře uzemněných zásuvek, ale přece jen je nejlepší častěji chodit venku bosky a využít např. bosonohých stezek nebo chodit naboso na vlastní zahradě. Doporučit vám můžeme i jezdit na vodu, vodáci chodí naboso velmi často, jsou v přímém kontaktu s vodou (a tedy i zemí) skoro celý den, je to opravdu skvělý relax.

Znečištění – dáte-li přednost koberci před ostatními krytinami a budete-li po něm chodit bosky, bude také vyžadovat pravidelnou péči, jakou věnujete i svým oděvům. Nestačí jej pouze vysávat vysavačem, ten nikdy povrch koberců nezbaví všech nečistot a časem se vlákna zašpiní a začnou zapáchat. Můžete využít při čištění koberců třeba patentovaný čisticí systém Rotovac, ten koberce vyčistí důkladně, aniž by je poškodil, a stačí tento proces provádět jen jednou nebo dvakrát v průběhu roku, v závislosti na využívání koberce a jeho znečištění.