Objevit doma škůdce, to si nepřeje nikdo, ale bohužel velmi často se stává, že drobný hmyz doma objevíme, i když ani netušíme, jak se k nám dostal.

Jak se zbavit drobného hmyzu v domácnosti? Možností je celá řada, čemu dáte přednost?

Mohou to být mouchy, malé octomilky, komáři, vosy, mravenci, štěnice, švábi nebo moli. Drobných škůdců, kteří navštěvují naše domácnosti je celá řada, velmi lehce k nám proklouznou, ale těžko se s nimi nakonec bojuje. Největší problém nastává ve chvíli, kdy se hmyz přemnoží. Je důležité všímat si i malých detailů a také je dobré začít se bránit preventivně. Víte, co pomáhá? Možností je celá řada!

housefly-fly-insect-macro

Zkuste bylinky a aromatické vůně

Na řadu drobných živočichů platí silné a aromatické vůně, které produkují bylinky nebo některé druhy koření. To věděly už naše babičky, takže proti škůdcům vždy nastražily doma přírodní pasti v podobě sušené či čerstvé levandule, hřebíčku, česneku, ořešákového listí nebo vysazených čerstvých bylinek. Hmyz poměrně dobře cítí, takoví mravenci jsou například šílení z vůně octu, takže když se v domácnosti objeví, je možné vytřít pořádně podlahy či spižírnu octem a je po starostech. Levandule nebo hřebíček pak nevonní žádnému obyvateli hmyzí říše, je tak dobré si doma dát kytku sušené levandule do vázy, ta vás pak může chránit celý rok. I hřebíček si doma můžete rozsypat a pozor, vonné látkové pytlíčky naplněné http://zusas.cz/2017/10/31/rozveselene-a-naplnene-duse-a-dusicky/ právě bylinkami nebo kořením můžete vyvěsit i do šatních skříní. Vyhnete se tak nežádané návštěvě molů šatních.

pexels-photo-5149756

Vyšší level

Jenže bylinky někdy nestačí a ani koření není všemocné, kdo se někdy potýkal se štěnicemi nebo švábi, to jistě moc dobře ví. Na některý hmyz se prostě musí jinak. Dezinsekce , tedy hubení hmyzu může probíhat i jinak, využít se dají nejrůznější pasti, nástrahy, akustické plašiče nebo insekticidy. Obvykle se chceme právě silným a chemickým insekticidům vyhnout, ale v případě, že se doma hmyz ve velké míře přemnoží nebo pokud se u nás doma objeví švábi či štěnice, není jiná možnost. Je třeba mít na paměti, že pouze důkladná a ve většině případů jen profesionálně provedená dezinsekce, vás může zbavit škůdců, kteří se nekontrolovatelně v domácnosti přemnožili. V případě štěnic je dokonce někdy velmi obtížné najít jejich hnízdo, stejně tak se mohou v domácnosti zabydlet blechy, které přinese domácí mazlíček.

Určitě vždy začněte s hubením hmyzu co nejdříve a snažte se být důkladní.