Ať už bydlíte v malém bytě sami, s partnerem nebo s rodinou dříve či později začnete řešit nedostatek prostoru. Na první pohled to může vypadat jako situace která nemá řešení, avšak v každém bytě se dá udělat místo navíc.
obývák s jídelnou
Vyhoďte nebo darujte
Tím nejdůležitějším v boji s místem je udělání si pořádku ve věcech. Pro mnoho lidí je to ten nejtěžší krok vůbec bez kterého se však nehne dál. Řeč je především o skladování zbytečností a nepotřebných věcí. Knihy, které už jste přečetli ani se k nim v průběhu roku nevracíte, neoblíbené kousky v šatníku, které nenosíte, to vše, pokud nechcete jen tak bez užitku vyhodit může darovat někomu jinému.
Nakupujte jen nezbytné množství
Naštěstí jsou pryč doby kdy některé zboží v obchodech bylo nedostatkovým zbožím, ani slevové akce v obchodech nejsou pádným argumentem proč nakupovat něco na několik měsíců dopředu. Nakoupit si něco do zásoby na celý měsíc je vpořádku ale koupit naráz 20 litrů oleje, když víte že si na měsíc vystačíte s jednou lahví je zbytečné, protože to ubírá prostor ve vaší spíži.
moderní bydlení
Naučte se být praktičtí
Pokud opravdu bojujete s místem naučte se dívat na věci ve vašem bytě více prakticky. Pokud nevíte, od čeho je ten či onen kabel v šuplíku zjistěte to, může se totiž stát, že je od starého telefonu, který už dva roky nevlastníte. Kopa květináčů, které čekají na osazení i přesto že už jste se před půl rokem zapřísáhli že květiny už žádné nechcete. Na první pohled maličkosti, které dokáží udělat místo ve skříních.
Nový nábytek s rozvahou
 Koupě nábytku je dlouhodobá investice a vyplatí se vše si v bytě rozměřit a dát si čas s hledáním vhodného řešení. Není nutné vždy volit nábytek na míru, je mnoho výrobců, kteří standardně nabízí atypické řešení i pro malé byty jako jsou například rohové police nebo skřínky atypických rozměrů.