Vaše výplata nedosahuje takové sumy, abyste si mohli dovolit koupit něco pro radost, něčím se odměnit, zkrátka se jednou za čas odvázat? S napětím vždy na začátku měsíce očekáváte den, kdy vám na váš účet dorazí výplata, abyste mohli zaplatit všechny vaše účtu, splátky a další položky z vašeho finančního rozpočtu?

peníze

Kolikrát máte co dělat, abyste s penězi vyšli a aby vám vůbec na konci měsíce něco zbylo a měli jste na jídlo? Děsíte se vždy toho, jak přežijete do další výplaty, aniž byste si museli někde půjčovat? Pak je na čase něco změnit a pořádně se nad vaší finanční situací zamyslet, rozvrhnout si všechny platby a najít místa, na kterých by se dalo alespoň trochu ušetřit. Především se snažte maximálně vyhnout nevýhodným půjčkám, které váš problém s nedostatkem financí nevyřeší, zdánlivé řešení je totiž jen dočasné a vy se můžete velice rychle dostat do dluhové pasti. Udělejte si finanční plán, veďte si domácí účetnictví a snažte se na některých místech ušetřit a nakupovat výhodněji.

úspory

HOSPODAŘENÍ S PENĚZI
Změňte váš dosavadní postoj k penězům a naučte se s nimi hospodařit tak, abyste každý měsíc vyšli a také tak, abyste dokázali i nějakou tu korunu ušetřit a dát stranou. Sami možná budete překvapeni jak a na jakých místech dokážete ušetřit. Pokud se naučíte s penězi lépe hospodařit, nebudete se muset na konci měsíce stresovat tím, co ještě si můžete nebo nemůžete koupit a jestli máte dost peněz na jídlo.

peněženka

Běžte na to chytře a šetřete na takových místech, kde to jde. Nakupujte do zásoby takové věci, které často používáte, pokud jsou ve slevové akci. Nakupujte opravdu jen to, co skutečně potřebujete a co využijete. Dodržováním stanovených základních pravidel vyjdete s vaší výplatou mnohem lépe a budete tak o poznání klidnější.