Zbrusu nová auta většinou našinci nekupují, daleko více lidí dává přednost nákupu ojetých vozidel. Nad důvody není ani nutné příliš dlouho přemýšlet, je to hlavně cenově mnohem výhodnější než si koupit auto, které nedávno vyjelo z výrobní linky. Pořídit si ale již použitý vůz samozřejmě s sebou váže i několik rizik, zvláště, pokud se v autech příliš nevyznáte a není to váš koníček. Z toho důvodu je vhodné vždy nakupovat s někým, kdo má o této problematice nějaké povědomí a komu můžete věřit. Také je vhodné uzavřít dohodou s důvěryhodným prodejcem. Když se vám nebude už na první pohled cokoliv zdát, od obchodu odstupte, a to i kdybyste byli už předem dohodnuti.

Nový Mercedes

Většina lidí, když si chtějí koupit zánovní vůz, zajede do nejbližší specializované prodejny. Někdy je to výborné volba, jindy to zas tak skvělý nápad není. Ne všichni prodejci jsou totiž poctiví, a to i když by měli být pod neustálou kontrolou státních orgánů. Často tak můžete koupit vůz, který vypadá na první pohled skvěle, a i co se týče ceny vám dokonale vyhovuje, ale není na tom po technické stránce tak dobře jako, jak vám deklaroval prodejce.
Zachovalá dodávka
Mnoho vozidel totiž může být třeba již bouraných, což se může projevit na jízdních vlastnostech a prodejce je nucen vám tuto skutečnost sdělit. Mnoho z nich však tyto fakta tají, což je nelegální, ale jakmile už budete mít auto koupené, moc s tím nenaděláte. Je dobré se tak řídit referencemi. Pokud budou dobré, neváhejte, pokud ne, jděte raději jinam.
Starší typ Fordu

Ještě rizikovější je kupování již ojetého vozidla přes inzerát. Zde nemáte prakticky vůbec žádnou šanci jakožto laik zjistit, jestli je auto v perfektní kondici, nebo je to jen hezky nalakovaný šunt. Provádět takový typ nákupu s alespoň nadšeným amatérským automechanikem by tedy mělo být nutností. Ten sice nedokáže vždy poznat na první dobrou všechny zamlčené závady, ale umí pokládat vhodné otázky a ví, jaké mají přijít odpovědi.