Fazole mungo jsou oblíbená semena na klíčení a svou chutí připomínají hrášek. Jedná se o zdroj velice bohatý na vitamíny E, B2, B3, B6, minerální látky jako je železo, vápník, draslík, hořčík, vlákninu a lehce stravitelné bílkoviny.
Mungo má skvělé detoxikační účinky, je lehce stravitelné, snižuje hladinu cholesterolu, používá se k terapeutickým účelům, regeneruje poškozené cévy, pročišťuje krevní oběh, posiluje imunitu a pomáhá při kardiovaskulárním onemocnění.mungo fazole.jpg
Kupte si mungo bio – fazole na klíčení https://www.nakliceno.cz/mungo/ a začněteje pěstovat v truhlíku nebo jiných nádobách. Na klíčení je potřeba koupit semena celá a neloupaná. Propláchnout je a při pokojové teplotě je nechat den namočená ve vodě. Pak znovu propláchnout a nechat ve vlhku 2 – 3 dny klíčit. Je nutné je proplachovat 2x denně, abyste předcházeli plísním a hnilobě. Ke konzumaci jsou připravená, když jsou klíčky dlouhé asi 2 cm. Ale je možné je jíst i dříve. Klíčení je vhodné ukončit dříve, než se začnou objevovat kořínky, protože v tu chvíli začne mungo ztrácet živiny.
Kvalitní bio mungo můžete vypěstovat doma i z produktů Fazole mungo – semena na klíčky, Mungo Bio – fazole na klíčení, Mungo Wolfberry Bio semínka na klíčení apod.fazole mungo.jpg
Mungo je luštěnina asi 5 cm velká, olivově zelená nebo červená. Někdy se stává, že bývá zaměňována se sójou. Někdo mu nesprávně říká zelená sója. Klíčky i výhonky se užívají hojně v asijské kuchyni.
Před přípravou je nutné je nechat ležet namočené ve vodě, nejlépe přes noc. Poté je lze nechat naklíčit nebo vařit. Před vařením se doporučuje voda slít a fazole vařit v čerstvé vodě, aby se odstranily látky způsobující nadýmání. Solte je až po uvaření, neboť vařením v osolené vodě by fazolky ztvrdly.
Můžete je konzumovat v čerstvém stavu, ale také je můžete použít do salátů, polévek, pokládat na pečivo ve formě pomazánek, nebo jen tak položené na dobrém tmavém pečivu.