A je to tady! S vaší partnerkou jste se dostali do stádia vašeho vztahu, kdy se brzy stanete rodiči. Je to velké štěstí a velká radost, kterou máte pochopitelně oba, co se však podstatně liší je to, že vaše milovaná to v nejbližších měsících nebude mít tak jednoduché jako vy.
A o tom, že vám to dá pěkně pocítit, by mohli vyprávět všichni muži, kteří se shodnou na tom, že gravidní žena potřebuje vaši každodenní trpělivost.
smích s těhulkou

Nálady a manýry, kdy bude „na zabití“

V ženském těle se v průběhu gravidity semele jeden velký kolotoč nových emocí, nezvladatelných nálad a přijdou na řadu návaly hormonů, které tento proces budou řídit dle sebe.
Nedivte se tedy, že vaše milovaná bude mít někdy nepředvídatelné názory a bude podrážděná i v situaci, ve které o nic nepůjde.
Tolerantní byste vůči ní měli být i z toho důvodu, kdy prakticky za nic, co se v ní odehrává – nemůže. Skutečnost, že z ní budete mnohdy šílet a mít toho jednoduše plné kecky, by vás však neměla odradit od toho, být její pravou rukou a vždy oporou, kterou v tomto „kouzelném“ období více než potřebuje.

Zapomeňte na vlastní potřeby

Prioritou je hledět v nejbližších devíti měsících – pouze na potřeby a přání vaší partnerky. Nepomůže vám, pokud na ni budete naléhat v momentě, kdy budete mít chuť prožít s ní milostné chvíle. Raději se předem připravte na to, že na sex nebude mít vůbec pomyšlení a jediné, co ocení je to, pokud se alespoň trochu vyspí a najde si pohodlnou polohu na ležení a zasloužený odpočinek.
Rovněž tak byste budoucí matce vašeho dítěte měli splnit každé (reální) přání, které by aktuálně ocenila. Ať už se bude jednat o něco dobrého k jídlu, sledování romantického filmu nebo návštěvu kojeneckého obchodu, přizpůsobte se jí a udělejte jí radost, protože věřte, že si to právem zaslouží!
bílá podpresnka těhotné
Jednou z ní bude máma, která se nezastaví 24 hodin denně a bude s láskou a trpělivostí pečovat o vaše milované dítě. A právě proto, byste jí měli poskytnout ten největší komfort a láskyplnou péči už v době, kdy nosí pod srdcem váš největší zázrak, který vás v životě potkal.