V této době, kdy řádí respirační onemocnění, ale hlavně v podzimních a zimních měsících je potřeba doplnit vitamín C a podpořit tak imunitu. Hlavně pro děti, které jsou ve velkém kolektivu a setkávají se tak s patogeny je velmi důležité doplňovat vitamíny a posilovat imunitní systém. V dnešní době je ovšem potřeba doplnit vitamíny pro všechny, takže i pro dospělé, abychom se tak všichni chránili před nachlazením a chřipkou a měli silnou imunitu a zdravé tělo. Skvělým pomocníkem pro doplnění vitamínu C je právě velmi známí a oblíbený rakytník. Ani jablko a ani pomeranč neobsahuje v sobě tolik vitamínů C, jako právě zmiňovaný rakytník. Mnoho lidí si ho už pěstuje u sebe na zahradě a na konci léta z něho dělá džemy, sirupy či se jen tak nechá zamrazit. A v zimních měsících, kdy ho je nejvíce potřeba ho tak můžou konzumovat.

zralý rakytník

Ale ne všichni máme tu možnost si vypěstovat svůj rakytník. Výborným prostředkem, jak tedy rakytník konzumovat celý rok je rakytníkový sirup. Díky tomuto sirupu máme přísun zdravého rakytníku a jeho blahodárného účinku na naše tělo po celý rok. Rakytníkový sirup lze přidávat, jako šťávu do vody a ochutit si tak běžné pití. Můžeme si udělat osvěžující koktejl do letních parních dní. V chladném období je možnost s ním dosladit čaj či ho přidat do různých drinků.

rakytník v čaji

Sirup bývá doslazován jablečnou šťávou, a tak ho lze koupit i bez přidaného cukru a tím získat opravdu jen skvělý a přírodní sirup, který je bohatý na vitamíny. Nemusíte se tak bát, že zkonzumujete zbytečné kalorie navíc. Můžete si ho tak dopřávat každý den a při nachlazení i ve větším množství. Rakytník je také výborným antioxidantem. Jeho pravidelným doplňováním podpoříte imunitní systém. Rakytníkový sirup si můžete kupit v malé láhvi od 250 ml až po velké množství, které může mít až 3 kg. Jde o zvýhodněné balení a vy si tak můžete udělat zásoby, které rozhodně využije celá rodina po celý rok.