Příliš mnoho slunce nám může vadit jak v interiéru, tak v exteriéru. Poradit si s tím ale dovedeme. V interiéru můžeme použít různé druhy žaluzií a rolet.
Pro exteriér existuje také velká škála možností. Záleží na tom, zda máme pouze balkón nebo terasu, či chceme stín i někde po zahradě.
zahradní veranda

Nositelé stínu

  • Markýza

Hodí se na terasy a širší balkóny. Můžeme ji vysouvat nebo zatahovat podle potřeby. Ovládací systém může být automatický nebo ruční, ten vyjde levněji.

  • Slunečník

Nejčastější společník českých rodin. Je s ním poměrně snadná manipulace, můžeme si ho postavit, kam potřebujeme a hodí se jak na balkón, tak na terasu nebo zahradu. Na trhu je obrovská škála druhů, rozměrů a barev. Záleží jen na vás a vaší peněžence. Je to asi nejlevnější a nejrychlejší možnost, jak dosáhnout kýženého stínu.

  • Pergola

Cenově sice nákladná, ale zase nám může poskytnout nejen zastínění, ale i ochranu před deštěm. Můžeme pak terasu využívat mnohem více a častěji. Záleží, zda ponecháme jen volnou konstrukci, kterou necháme porůst třeba vínem nebo vistárií nebo na horní část položíme pevnou, či zatahovací střechu. Na trhu je zase velký výběr možností, nejčastěji se pergoly dělají z hliníku nebo ze dřeva.

  • Strom

Přírodní zastínění, kdy můžeme poslouchat ševelení větru ve větvích a zpěv ptáků, ale také na nás může občas něco spadnout a dlouho trvá, než mladý stromek vyroste do potřebné velikosti.
pergola s květinami

  • Altán

Vhodný pro umístění do prostoru zahrady, můžeme se v něm skrýt i před deštěm a pořádat různé oslavy nebo posezení s přáteli.

  • Sluneční clona

Vhodná nad terasu, mívá trojúhelníkový tvar a napne se na ocelová lana. Nelze s ní ale příliš manipulovat podle toho, jak postupuje slunce.

  • Party stan

Vhodný spíše na krátkodobější využití při větších oslavách, kdy jsme chráněni před deštěm i sluncem.