Apple se vytvářením nositelné elektroniky netají. Máme Apple Watch a Apple AirPods. Připravované chytré prsteny, které má na trhu pouze Amazon, jsou velikým tahákem. Chytré brýle mají na rozdíl od prstenu naplánované i datum vydání na rok 2022. O rok později bychom se měli těšit na druhou generaci.

Produkty společnosti Apple počítač, tablet, telefon

Chytrý prsten

Tento produkt zveřejnil patentový úřad. Podle návrhů nebude prsten příliš velký, jak by mnoho lidí mohlo očekávat. V těle se nachází procesor, akumulátor, bezdrátový přijímač a vysílač, mikrofon, malý displej a senzory, které by měly napomáhat k ovládání prstenu gesty. Samozřejmostí by mělo být i snímání pohybové aktivity. Prsten má být schopen odemknout Mac, jako to zvládají Apple Watch. “Apple Ring“ a Mac by se měli spojit pomocí bezdrátového připojení a Mac by se následně dalo ovládat gesty. Apple už podobný patent vlastní. V roce 2015 mělo vyjít podobné zařízení, které se mělo dát ovládat hlasem. Mnoho patentů nikdy nespatří světlo světa a to se snad u prstenu změní.
Chytré hodinky ovládané člověkem

Chytré brýle

Další novinkou jsou brýle. Na interní prezentaci kalifornské společnosti, které se mělo účastnit něco okolo 1000 inženýrů, má Apple do dvou let dokončit vývoj brýlí, aby je mohl v roce 2022 ukázat světu. Následující rok bude zveřejněna druhá generace, která by měla být výkonnější a použitelnější. Dle hlavních Apple představitelů by tento model měl za zhruba 10 let nahradit telefony. Bližší informace o brýlích zatím nejsou známy. Nedá se tedy říct, zdali v nich bude integrovaný mikrofon či sluchátka. Je docela možné, že se na poslech hudby a vyřizování hovorů bude Apple spoléhat stále na AirPods.

Nositelná elektronika začíná být velice rychle zařazována do našich životů. Podle některých lidí je to dobře a jiní elektroniku odsuzují. Dle mého názoru nebude trvat dlouho a kniha R.U.R. od Josefa Čapka se nám brzy stane skutečností.