Tu situaci poznal každý, kdo v celku úspěšně podnikal pod svou hlavičkou, tedy jako fyzická osoba, přesně osoba samostatně výdělečně činná. Kdo v takovém způsobu podnikání dospěl k nějaké úrovni, díky které se ocitl na rozcestí, při kterém zvažoval dvě možnosti, ví, o čem píšu. Ty možnosti jsou o tom, že na jedné straně je úvěr, nebo nějaká velká investice, po které by měl následovat prudký vzestup firmy, nebo pozvolné plutí s davem, a téměř jistým, stabilním výsledkem, ale bez nějakého vzrůstu. První možnost je velice lákavá. Zvláště, když dosavadní praxe potvrzuje, že úspěch je téměř jistý. Jenže zadlužit se? Vzít na leasing stroje a zřízení? Co když onemocním, budu mít úraz, nebo se přihodí něco vážného v rodině? Přestanu vyrábět, přestanu vydělávat, přestanu splácet. A zabaví mi všechno, co jsem doposud vydělal. To je značné riziko, které je zapotřebí brát vážně.

Není třeba riskovat střechu nad hlavou

Vše může pojistit jediná věc. Přetransformovat se ve společnost s ručením omezeným. Jenže jak si ji založit. Vždyť to bych musel nastudovat půlku obchodního zákoníku. Nebo ji koupit od někoho, kdo s podnikáním končí? A proč vůbec končí, není za tím nějaký nesplacený závazek? Úvěr? Směnka? Co když po čase něco vyplave na povrch? Cestu ven těchto poměrně chmurných úvah může ukázat možnost, která se všeobecně nazývá Ready made společnost.

Čistá ruka

Ready made Ostrava, to může být řešení pro spoustu podnikatelů. Ne, že by jim při využité této nabídky nehrozili ekonomické potíže, ale jejich případný dopad, přímo na podnikatele může být více méně jen morální. Neohrozí jeho majetek ani jeho osobní finance, tak jako se to stane při podnikání formou osoby samostatně výdělečně činné. Ready made společnost má oproti jiným, prodávaným společnostem s ručením omezeným obrovskou výhodu. Jsou zakládány s jediným záměrem. A tím je jejich prodej. Tyto společnosti nikdy nepodnikaly ani si nebraly žádné úvěry. Jsou tedy pro svého nového majitele naprosto bezpečné.