Každým rokem je doba taková, že je pro děti vyráběno více a více hraček, které však sklidí úspěch jen na nějaký čas. Co je však neměnné je hračka, která je mezi dětmi populární odjakživa a nedají na ni dopustit.A je to hlavně z toho důvodu, že díky tomuto výrobku, se děti nikdy nenudí a mají více možností k tomu, jak si s ní hrát. Řeč je o legu, kterého obliba je na vrcholu několik let a bude tomu tak i nadále.
stavební bloky lega.jpg

Lego stavebnice v minulosti

Podívejme se na význam názvu samotné skládačky. Jen málokdo totiž ví, co slovo „lego“ znamená. Z dánského překladu je leg– hrát si agodt – dobře. Což už samo o sobě napovídá o tom, že s legem nikdy legrace nekončí. S jeho výrobou se začalo v roce 1932 a od té doby dosáhla velké popularity a také inovací. Původně se jednalo o stavebnice ze dřeva, ale postupně se přešlo na plastové částice, u kterých se zůstalo dodnes.

Kostky různých velikostí, barev a tvarů

Výroba lega je momentálně už na daleko silnější a efektivnější úrovni díky pokroku, který přirozeně doba vyvíjí. Dětem se spájení jednotlivých částí nejenže líbí, ale jsou z tohoto druhu hraní naprosto v úžasu. Postavit si dnes můžou prakticky cokoliv. Existují různé typy a druhy lega, a to dokonce i pro nejmenší ratolesti, pro které bylo kdysi lego nebezpečnou hračkou z důvodu možného spolknutí jednotlivých malých částí. Pro ty nejmenší se teď vyrábí verze „Duplo“, která má nejen dostatečně velké kousky, ale podporuje už od miminka koordinaci a motoriku rukou.
lego stavebnice.jpg

Dostupnost a cena lega

Kdysi byla tato stavebnice spíše raritou a v každé domácnosti se skutečně neobjevovala. Byla to honosná hračka, která stála dost peněz, ale i přes to na ni rodiče šetřili, protože byla více než účelová. Děti při ní vydrželi být klidné a hrát si celé hodiny. Dnes by se dalo říct, že má doma lego už každé malé dítě. A prakticky v takovém poměru a množství, že to některým lidem ani nepřijde normální. Skutečnost je taková, že je lego dostupné všem, protože je jeho cena přiměřená tomu, o jaký druh se jedná a lidi ho nikdy nepřestanou kupovat.