Je-li člověk z jakéhokoliv důvodu odkázán na vozík, obvykle je jeho první volbou invalidní vozík mechanický Vozikyprozivot.cz. Využívat ho mohou jak senioři, tak osoby s tělesným handicapem. Pomocí invalidního vozíku je možné dotyčnou osobu dopravit kamkoli – ať už ho ovládá doprovod, anebo sám postižený.

Mechanické vozíky jsou většinou velmi lehké díky duralovému rámu, snadno ovladatelné, skládací a tudíž i přenosné. Po složení se snadno vejdou do auta. Vozíky mívají bezúdržbová bezdušová kola, odklápěcí područky, stupačky i podnožky.

wheelchair-1629490_960_720

Mechanických invalidních vozíků je na trhu celá řada; to proto, aby každé osobě, která je na něj upoutaná, nebo třeba i jen občasně závislá, vozík vyhovoval po všech stránkách a poskytl – v rámci možností – co největší pohodlí.

Některé typy – ty nejvíce žádané – vám představíme trochu blíže:

  • Standardní vozíky – tento druh mechanických invalidních vozíků je konstruován tak, aby mohl být poháněn vlastní silou handicapované osoby (velká pohonná kola), ale také obsluhou, která může vozík při tlačení držet za pohodlná madla. Vozíky mají obvykle nastavitelné těžiště a jsou sklopné pro snadnou manipulaci. Pro pohodlnější pohyb lze vozíky vybavit předním či zadním pohonem.
  • Variabilní vozíky – ty je možné uživateli přizpůsobit na míru. Dá se nastavit jak hloubka sedu, tak i výška a sklon zad, anebo výška vodících madel. Nastavitelné nebo odnímatelné jsou i stupačky, loketní opěrky i postranice. Vozíky se zpravidla před zakoupením předem naměřují přímo s klientem.
  • Transportní vozíky – mají pouze čtyři malá kolečka, takže jsou vhodné k přepravě osob, které je neovládají sami, ale nechávají se tlačit doprovodem. Tyto vozíky jsou velice lehké a mají skládací konstrukci. Nejčastěji se používají při převozu pacienta autem. Vozík se jednoduše složí, uloží a po vystoupení z vozidla ho má uživatel opět k dispozici.

Ale to není všechno. Klient si může vybrat i vozíky odlehčené či naopak zesílené, případně polohovatelné.

park-4098286_960_720

Někdy je nezbytné vybrat mechanický invalidní vozík i pro dítě. V nabídce máme více druhů, aby bylo možné vybrat jak pro menší děti, tak pro dorost. Vybírat můžete rovněž podle ceny – k dispozici máme ty nejlevnější mechanické vozíky, ale taktéž ty, jež jsou pohodlnější a s lepším vybavením.