Plot je nedocenitelný pomocník, který nás dokáže ochránit od zvědavých pohledů sousedů i kolemjdoucích. Představuje pocit bezpečí a ocení ho hlavně rodiny s dětmi nebo s domácími mazlíčky, které nikdy neposedí. Jak tedy vybrat plot, aby nesloužil jen coby ochranný prostředek, ale zároveň plnit i estetickou funkci?

Výběr toho správného plotu pro vaší zahradu

Oplocení je velmi důležitý prvek, který svým vzhledem musí ladit s myšlenkou domu, ale i zapadat do okolní zástavby. Což není vůbec jednoduché! Na vesnici se skvěle bude vyjímat klasický plaňkový plot, který skvěle zapadne do okolní přírody i zástavby. Ve městě by takové oplocení asi působilo poněkud nepatřičně. Zde zvolte raději variantu moderních kovaných nebo betonových plotů. Betonové ploty praha montazmpc.cz jsou skvělou variantou pro moderní zástavbu.

dívka na zahradě

Nejdůležitější číst plotu je vždy ta pohledová, směrem do ulice, která dotyčný objekt reprezentuje a v mnohém napoví. Jaký má daný majitel vkus, zda preferuje spíše přírodní materiály nebo vsází na ty umělé! Směrem na zahradu je možné na oplocení ušetřit, zde postačí pozemek obehnat pletivem nebo živým plotem, který je dnes velmi populární. Vyžaduje ale pravidelnou údržbu a jistou dávku zručnosti. V některých případech neslouží oplocení jen jako oddělení soukromého a veřejného prostoru, ale i k ochraně majetku nebo jako bariéra před zvědavými sousedi případně kolemjdoucími. Jindy by měl plot zase plnit funkci jakési zábrany před větrem.

železná brána

Materiál je zapotřebí vybírat krom vzhledu i s ohledem na klimatické podmínky v dané oblasti nebo náročnosti na udržování. Zatímco betonové nebo kovové ploty jsou téměř bezúdržbové a vydrží v neměnném stavu roky, dřevěný nebo živý plot je zapotřebí pravidelně udržovat. Nezapomínejte, že oplocení je poměrně finančně náročné, proto se vyplatí ještě před realizací zvážit finanční možnosti.