Skutečně ne každý, kdo pořizuje nějaké fotografie, tak rozumí vůbec tomu, co v realitě fotí. Pokud si chceme zachovat jen tak nějakou vzpomínku z dovolené, tak to nejspíše bude dostačující. Ale co když potřebujeme zachytit životní okamžiky, které se již nikdy nevrátí? Tady se vyplatí popřemýšlet o profesionálním fotografovi, který rozhodně ví, jak se k danému požadavku postavit. Předně své práci rozumí natolik, že mu právě žádný důležitý okamžik neuteče. Potom takové fotografie promlouvají i po letech. Je v nich totiž vložena správná energie, úsilí, kreativní tvorba a předně ten správný směr a pohled, který bude skutečně mluvit klidně i po generace.

fotografka

Každý fotograf to vidí jinak

Předně při výběru správného fotografa si musíme nechat projít hlavou, co vlastně potřebujeme nebo co očekáváme od tvůrce fotek. Ne každý se totiž bude orientovat ve všech směrech. Ten kdo je zaměřený na přírodu, tak se nebude moc dobře cítit v reklamním prostředí, kde je nutné nafotit produkty podle předepsaného scénáře. Velmi přesně vystihla, co nefotím Kateřina Svobodová, která svoji tvorbu soustředí na nový začátek lidského života. Je sice možné, že její fotografie se budou líbit všem, ale nicméně, je to z větší části její tvorba a cit. Má-li někdo jiné speciální přání, tak o něm musí mluvit ještě dříve, než se začne fotoaparát dávat do pohybu. Když skutečně chceme ještě zachytit něco jiného, tak je třeba o tom mluvit. Fotografie mají předně sloužit těm, kteří si je objednají.

fotografie

Zklamání se musí předejít včas

Pokud máme tudíž trochu jinou představu o výsledné práci, tak je třeba se nejprve zeptat, zdali by to nebyl problém, kdyby se tato možnost zakomponovala do série. Fotograf sám posoudí situaci, zdali bude schopen představu a požadavek zpracovat tak, jak by si ho přál ve výsledku vidět samotný klient. Pokud se rozhodne, že tento úkol není zrovna jeho pravý šálek kávy, tak to jen znamená, že mu na klientech záleží a chce, aby skutečně získali to, co si od srdce přejí. A takový přístup se velmi cení.