Letošní způsob léta se stejně jako ten loňský dá charakterizovat slovy klasika jako poněkud nešťastný. Co si budeme, povídat, že? Dnes stejně jako před rokem nejednou nemůžeme cestovat do ciziny, a pokud snad ano, provází to tak dlouhá řada restrikcí, omezení a povinností, že se k tomu prostě leckdo z nás neodhodlá. A tak je tu čas dovolených, které si mnozí z nás prostě nemohou náležitě užít. Sedí doma mezi čtyřmi stěnami a nemají pomalu kam jít a co tam zažít.

Ale určitá část naší společnosti je na tom přece jenom lépe. Jsou mezi námi i šťastlivci, kteří si mohou léto (a nejen léto) dokonale užít, kterým navzdory všem problémům nehrozí, že by to nestálo za nic. A k těmto patří nesporně majitelé vlastních rekreačních objektů.

sto randů

Kdo má chatu, chalupu nebo podobný rekreační objekt, může bez problémů vyrazit aspoň tam. A náležitě si to tam užije.

A co ti, kteří by takovou rekreační nemovitost také rádi měli, ale prostě ji nemají? Ti si ji přece mohou také postavit nebo koupit. A že na to tito nemají peníze? Rovněž žádný problém. Ti si přece mohou na pořízení něčeho takového půjčit. Existuje totiž třeba hypotéka na rekreační objekt, a díky té už si něco podobného pořídili mnozí z nás.

ukrajinské peníze

Jak je u hypoték všeobecně známo, stačí tu vlastně jenom mít na splácení a zaručit se za toto splácení zástavou nějaké nemovitosti, a pak už není problém peníze získat. Za výhodných podmínek, co se úroků, délky splácení a výše splátek týká. Člověku tu půjčí třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti na třicet let splácení, a to by bylo, aby se za takové peníze nesehnal nějaký ten ideální rekreační objekt! Něco, kde si bude moci člověk oddechnout bez ohledu na rozmary naší politické reprezentace, koronaviru či jiných okolností.

A mít takový rekreační objekt je skvělé. Protože je tu tento pro svého majitele kdykoliv a poskytne mu vítanou změnu v šedi života.