Brzy tma a časté mlhy, sychravo a sněžení, to jsou velmi nebezpečné kombinace, které ovšem k takovému období patří. Je naprosto důležité, si vždy zkontrolovat veškeré osvětlení, abychom nejen dobře viděli ve snížených podmínkách, ale zároveň byli i vidět. Jen tak můžeme mnohému nebezpečí předejít. Jenomže problém nemusí být jen v autožárovkách, které nebudou svítit. Větší nebezpečí může být ve funkčnosti světlometů v autě. Právě střídavé počasí má na svědomí mnohé nehody. Když se auto zakoupí, tak světlomety jsou nové, čiré a nikoho nenapadne, že jednou tomu tak nebude. Jenomže používáním kryty zajdou a také jsou i hodně poškrábané. Tudíž ani ta nejlepší a nejsilnější žárovka je neprosvítí. Aby nám spolehlivě fungovaly potkávací, dálková a mlhová světla, tak nám v tom skutečně nepomůže nová halogenová žárovka H7 v předních světlometech, pokud budou ve špatném stavu.

světlo

Chce to změnu

Není nic jednoduššího si objednat nové a ty vyměnit, ale musíme počítat, že nás to vyjde i na řádku tisíců korun. S daleko nižšími náklady si můžeme vystačit, když zakoupíme sadu na jejich obnovu. Zlepšíme tím nejen jejich účinnost, ušetříme hodně peněz a výsledek je jako čistý blesk z nebe. Sada je určena k leštění produktu, který je vyrobený z plastu. Obsahuje všechno, co potřebujeme a nemusíme být zrovna žádní profesionálové. V balení nalezneme smirkové papíry s úchyty, leštící pastu s houbičkou a ubrousky pro ochranu jejich povrchů. Materiál po použití uzavřeme a uschováme, je zde dávka zhruba na 4-6 údržbových prací, spíš záleží na tom, jak moc je velký rozsah poškození. Na druhou stranu je ihned viditelný výsledek a také dlouhodobý účinek, což se skutečně vyplatí.

žárova

Repasujeme kryty

  1. Oblepíme okolí světlometů malířskou páskou, abychom nepoškodili lak.
  2. Do úchytu nalepíme smirkové papíry a budeme s nimi brousit povrch krytu všemi směry na mokro, dokud nezískáme rovný a matný povrch.
  3. Pomocí houbičky a pasty leštíme, dokud nedosáhneme průhlednost.
  4. Konečné leštění spočívá v té fázi, kdy je světlomet suchý a my si vezmeme na pomoc hadřík.
  5. Ještě nám tu zbývá hadřík s ochrannou látkou a na ten přichází právě teď ta správná chvíle. Přetřeme a necháme 30 minut působit. A máme hotovo.